Sposoby na nowoczesny ogród

Sposoby na nowoczesny ogród

Kupując dom z przynależną przestrzenią na świeżym powietrzu, zawsze mamy plany co do jej zagospodarowania. Chcemy, by ładny ogród dopełniał nasz dom. Nie ukrywajmy, że posiadanie prywatnej przestrzeni zielonej jest pewnego rodzaju luksusem. Zwłaszcza w dobie mieszkania w betonowych dżunglach. Warto owe szczęście dobrze wykorzystać i urządzić ogród tak, by był świetnym miejscem do rekreacji, relaksu i np. uprawy przydomowego zielnika.

Funkcjonalność na pierwszym miejscu

Wiele osób w swojego rodzaju euforii z powodu posiadania własnego ogrodu i możliwości zaprojektowania go od podstaw, skupia się głównie na kwestiach estetycznych. Chcemy, żeby nasz ogród był powodem do dumy, gdy odwiedzą nas znajomi. Prawda jest jednak taka, że skupiając się tylko na warstwie estetycznej zabijamy potencjał tkwiący w ogrodzie i sami utrudniamy sobie życie. Na pierwszym miejscu powinniśmy stawiać funkcjonalność. O co chodzi? Na przykład o tak istotną kwestię jak podlewanie kwiatów czy dostosowanie rozmieszczenia stref do warunków naturalnych.

Nowoczesny ogród to ogród eko

Powyższe stwierdzenie może dziwić. Bo jak ogród może nie być ekologiczny? Na przykład poprzez niewłaściwe nawadnianie trawnika czy roślin. Wiele osób nie zastanawia się nawet nad tym ile wody zużywa na marne tylko dlatego, że wykorzystuje niewłaściwy sposób dostarczania wody do ogrodu. Wykorzystanie zraszaczy rain bird to gwarancja skutecznego, a przy tym oszczędnego i przyjaznego dla środowiska nawadniania ogrodów.


Comments are closed.