Ekonomiczne i skuteczne nawadnianie upraw

Ekonomiczne i skuteczne nawadnianie upraw

O ile z dostarczaniem wody roślinom we własnych ogródkach czy na działkach większość z nas nie ma najmniejszego problemu, o tyle nawadnianie różnego rodzaju upraw może nastręczyć już większych problemów. Trzeba bowiem dokładnie rozplanować sposób dostarczania wody. Inaczej możemy narazić się na spore straty. Nienawodnione rośliny mogą obniżyć wydajność upraw, a bezmyślne nawadnianie znacznie zwiększyć koszty zużycia wody. Podpowiadamy więc, co robić, by podlewanie było zarówno skuteczne, jak i ekonomiczne.

Rozwiązania dostosowane do potrzeb

Pod hasłem „nawadnianie” kryje się tak naprawdę wiele pojęć. Bo nawadnianiem nazwać możemy przecież zarówno podlewanie kwiatów konewką w przydomowym ogrodzie, jak i dostarczanie wody poprzez skomplikowany system nawadniający na wielkohektarowych uprawach roślinnych. Szczególnie w przypadku tych drugich konieczne jest dokładne określenie potrzeb. Jeśli np. uprawiamy truskawki to doskonałym rozwiązaniem będzie nawadnianie kropelkowe. Zraszacze będą w tym przypadku pomysłem nietrafionym.

Poznanie specyfiki uprawy

Każdy właściciel uprawy zgodnie przyzna, że poznanie specyfiki swojej uprawy jest bardzo istotne. Powinniśmy wiedzieć, jakie potrzebny mają rośliny, które uprawiamy i do nich dostosować sposób i ilość nawadniania. Oferta rain bird jest na tyle bogata, że możemy dostosować podlewanie do każdych potrzeb. To szczególnie ważne przy uprawach wielogatunkowych i częstych zmianach roślin.Comments are closed.